Paint Eco

Linum Color ltd., właściciel marki PaintEco jest jedynym w krajach nadbałtyckich producentem naturalnych farb, wosków i bejc opartych na bazie oleju lnianego. Od ponad 10 lat zespół Linum Color z powodzeniem łączy tradycyjne metody i receptury z nowoczesnymi technologiami, dzięki czemu powstają produkty przyjazne dla ludzi i środowiska.  


Inwestujemy w jakość życia

W dzisiejszych czasach ludzie spędzają w pomieszczeniach prawie 75 % swojego życia, dlatego ważne jest, aby chronić swój dom i swoją rodzinę przed zanieczyszczeniem chemicznym. PaintEco wykorzystuje naturalne składniki, które są przyjazne dla środowiska i zdrowia ludzkiego. Zainwestowaliśmy dużo wiedzy, czasu i środków na opracowanie i rozpoczęcie produkcji.


W produkcji używamy naturalnych składników

Współpracujemy z łotewskimi plantatorami gwarantującymi doskonałą jakość surowców. Aby zapewnić wysoką jakość naszego produktu podstawowego jakim jest olej gotowany, dobieramy najlepsze nasiona lnu, kontrolujemy jego wzrost, zbiory i tłoczenie. Również inne surowce używane do produkcji farb, bejc i wosków są naturalne. 


Produkujemy wyroby, których sami chcemy używać


Naszym celem jest tworzenie produktów, w które wierzymy i chcemy ich używać. Dlatego zwracamy uwagę na szczegóły, szczególnie skupiając się na aspekcie ochrony środowiska. Nasz gotowany olej lniany i bejca są łatwe w stosowaniu, mają przyjemny zapach, nie emitują niebezpiecznych oparów i nie wywołują reakcjii alergicznych. Musimy też wspomnieć, że nasze produkty są bardzo oszczędne w zużyciu, na przykład jednym litrem bejcy można zabarwić nawet   16 m2 powierzchni drewnianych. Produkty PaintEco są trwałe - po zastosowaniu nie pękają i nie łuszczą się.


Produkty Paint ECO są rekomendowane dla alergików!